Microsoft rezygnuje z Cortany dla Androida oraz iOS..

Cortana

Asystent głosowy Cortana nie przyjął się na części rynków. Taki wniosek można wysnuć po lekturze oświadczenia Microsoftu w sprawie przyszłości oprogramowania. Koncern poinformował, że już w przyszłym roku nie będzie można rozmawiać z Cortaną w co najmniej kilku państwach.

Ogłoszenie dotyczy wersji asystenta na systemy mobilne Android oraz iOS. Usługa Microsoftu nie będzie dostępna od 31 stycznia w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Na stronie koncernu możemy wyczytać następującą informację:

„Aby Twój osobisty asystent był jak najbardziej pomocny, zdecydowaliśmy się na integrację Cortany z aplikacjami Microsoft 365. W ramach tego kroku, 31 stycznia 2020 roku kończymy obsługę aplikacji Cortana na Androida i iOS. Po tym dniu utworzona przez Ciebie zawartość (przypomnienia i listy) nie będzie już działać w aplikacji mobilnej. Nadal będzie jednak dostępna za pośrednictwem Cortany w systemie Windows. Ponadto przypomnienia, listy i zadania Cortany są automatycznie synchronizowane z usługą To-Do, którą można bezpłatnie pobrać na telefon.”

Czy decyzja Microsoftu obejmie także inne rynki? Trudno powiedzieć, gdyż gigant z Redmond jeszcze nie opublikował podobnej notki na stronach Microsoftu dla innych regionów.

Źródło: The Verge via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *