Microsoft rezygnuje z tej funkcji. Zniknie wraz z nachodzącą aktualizacją Windows 10

Windows 10 logo

Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie funkcje obecne w systemie Windows 10 są użyteczne dla każdego użytkownika. Z części z nich korzysta jedynie garstka konsumentów. A jak powszechnie wiadomo – taki stan rzeczy trudno uznać za opłacalny dla technologicznego giganta. Dlatego też koncern zdecydował się na usunięcie jednego z elementów oprogramowania.

Mowa o aplikacji Kontakty, która została wprowadzona w ramach aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update. Jeśli zatem należycie do wąskiego grona osób aktywnie z niej korzystających, to mamy dla Was niezbyt przyjemną informację. Microsoft uznał, że czas usługi dobiegł końca.

Twoje kontakty / Źródło: Instalki.pl

Czym w ogóle są Kontakty? Obecnie można je znaleźć po lewej stronie pasku zadań – po kliknięciu w ikonę „ludzi” wyświetla się okno szybkiego dostępu do trzech adresów e-mail lub kontaktów Skype bliskich przyjaciół. Znajomi przypisani do aplikacji mogą wysyłać nam również emotikony.

Kiedy dokładnie Microsoft pozbędzie się funkcji Kontakty? Koncern twierdzi, że stanie się to „w przyszłej aktualizacji”, lecz nie podaje szczegółów. Braku aplikacji uświadczyć możemy więc praktycznie w każdej chwili.

Źródło: PC World, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *