Microsoft Security Essentials za darmo również dla firm

Microsoft poinformował, że zamierza zmienić zasady licencji darmowego (dla użytkowników niekomercyjnych) oprogramowania antywirusowego Microsoft Security Essentials. Od października bieżącego roku zostanie wprowadzona nowa licencja pozwalająca na legalne korzystanie z aplikacji w małych firmach.

Nowe zasady licencjonowania Microsoft Security Essentials zakładają możliwość instalacji oprogramowania w przedsiębiorstwach na maksymalnie dziesięciu stanowiskach komputerowych. Producent poinformował, że chce zapewnić małym firmom możliwość zaoszczędzenia pieniędzy poprzez instalację darmowego antywirusa. Będzie to pierwszy na rynku program zabezpieczający tego typu dopuszczony do użytku komercyjnego. Według Microsoftu dodatkowe zalety płynące z korzystania z MSE to brak konieczności rejestracji oprogramowania oraz szybkie i bezpłatne pobieranie ze strony producenta.

Microsoft Security Essentials pomaga chronić komputer przed złośliwym oprogramowaniem (malware), wirusami, programami szpiegującymi oraz innym potencjalnie szkodliwym oprogramowaniem. Aplikacja oferuje ochronę w czasie rzeczywistym (Real-time protection) oraz różne typy skanowania. Dostępne jest szybkie skanowanie (Quick) które sprawdza najważniejsze elementy Windows w poszukiwaniu wirusów, kolejna opcja to pełne skanowanie (Full) które odnosi się do wszystkich plików i dysków znajdujących się w komputerze. Dla bardziej wymagających użytkowników przygotowano również skanowanie spersonalizowane (Custom). Opcja ta pozwala wybrać konkretne lokalizacje (np. foldery) które poddane zostaną skanowaniu.

Program Microsoft Security Essentials wyposażono w mechanizm planowania aktualizacji. Użytkownik może wskazać datę oraz czas cyklicznego skanowania oraz wybrać opcję pobrania aktualizacji sygnatur przed rozpoczęciem tego procesu. Co ważne proces ten rozpocznie się tylko wtedy gdy komputer nie jest obciążony innymi działaniami. Aplikacja pozwala również wykluczyć wybrane elementy (pliki lub foldery) ze skanowania.

Oprogramowanie dostępne jest do pobrania za darmo dla systemów Windows 7 i Vista oraz Windows XP. Producent przewidział również instalator w wariancie 64-bitowym dla Windows 7 Vista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *