Microsoft sprzedał milion kontrolerów Kinect

Microsoft poinformował, że sprzedaż kontrolerów Kinect dla konsoli Xbox 360 przekroczyła milion sztuk w zaledwie 10 dni. Jeżeli dynamika sprzedaży będzie nadal tak dobra w tym roku konsumenci na całym świecie mogą kupić nawet 5 milionów Kinect’ów.

Sprzedaż kontrolera Kinect dla konsoli Xbox 360 ruszyła 4 listopada w Ameryce Północnej, od 10 listopada kamera dostępna jest w Europie. Już za dwa dni (18 listopada) trafi do Azji, a od 20 listopada kontroler będzie dostępny w Japonii.

Microsoft spodziewa się, że do końca roku uda się sprzedać 5 milionów zestawów Kinect. Już niedługo Black Friday (czarny piątek), który rozpocznie szał świątecznych zakupów w Stanach Zjednoczonych. To właśnie w tym okresie można spodziewać się największego popytu na sprzęt elektroniczny oraz rozrywkowy (w tym konsole do gier).

Kinect dla konsoli Xbox 360 to technologia, które rewolucjonizuje sposób gry i nadaje nowy wymiar rozrywce. Kinect nie potrzebuje żadnych kontrolerów ponieważ gracz steruje postacią za pomocą ruchów ciała.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *