Microsoft stawia wymagania producentom tabletów z Windows 8

Microsoft opublikował wymagania jakie będzie stawiał producentom tabletów, które będą miały pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8. Warto przypomnieć, że podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas zaprezentowano pierwsze wersje demonstracyjne tego typu urządzeń. Ze specyfikacji technicznej możemy dowiedzieć się, że Microsoft stawia na urządzenia z dużą ilością… przycisków.

System Windows 8 na swoich urządzeniach instalować będą mogły te firmy, które zdecydują się na umieszczenie w nich co najmniej pięciu przycisków: włącznika, blokady rotacji ekranu, regulacji głośności oraz klawisz funkcyjny Windows. Ponadto tablet ma być wyposażony m.in. w najnowszą wersję Bluetooth, moduł sieci bezprzewodowej, port USB oraz ekran o rozdzielczości nie mniejszej niż 1366 na 768 pikseli.

Microsoft zdaje się dbać bardzo dokładnie o to, aby użytkownicy otrzymywali produkty dokładnie takie, jakie sobie wymarzył. Lista wymagań jest o wiele dłuższa jednak trudno je tu wszystkie przytoczyć. Oficjalny dokument jest bardzo obszerny. Można go znaleźć w bibliotece dokumentów MSDN.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *