Microsoft Store dla Windows 10 – nowy wygląd i nowe funkcje

Microsoft Store to bez wątpienia jedna z najbardziej surowych wizualnie usług, z jakich korzystamy w kontekście Windowsa 10. Teraz to narzędzie czekają poważne zmiany w kwestii oprawy graficznej.

Sklep Microsoftu otrzyma bowiem naprawdę spore zmiany, jeśli chodzi o jego prezencję – gigant z Redmond postarał się o przygotowanie wielu nowych animacji, oraz tzw. “efektów głębi”, związanych głównie z wykorzystywaniem gry cieni, będących częścią coraz częściej wykorzystywanego przez firmę tzw. Fluent Design.

Warto wspomnieć, że zmiany te zostały już po części wprowadzone w wersji sieciowej tego serwisu, więc tam można zobaczyć ich przedsmak. Microsoft Store wzbogaci się ponadto o jedną nową funkcję, która może okazać się bardzo przydatna w codziennym użytkowaniu.

Microsoft Store design
Microsoft Store

A mowa o możliwości zdalnej instalacji aplikacji czy gier na innym urządzeniu z poziomu aktualnie wykorzystywanego sprzętu. To oznacza, że tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować grę na Xboksie One przeglądając ofertę serwisu na pececie.

Aktualizacja Microsoft Store jest już wprowadzana dla poszczególnych użytkowników systemu Windows 10 – tempo jej udostępniania nie jest jednak zbyt wysokie, więc może się okazać, że na nowy wygląd Sklepu Microsoftu przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

Źródło: Thurrott via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *