Microsoft szykuje dwa nowe smartfony

Serwis The Verge donosi, że Microsoft szykuje premierę dwóch nowych smartfonów opartych na systemie Windows Phone. Pierwszy z nich będzie reprezentować wyższą półkę, natomiast drugi zorientowany będzie na popularne zdjęcia selfie.

Informacje pochodzą z wewnętrznego spotkania firmy, na którym Stephen Elop zaprezentował dwa nowe urządzenie. Pierwsze z nich będzie wysokojakościowym smartfonem dostępnym w rozsądnej cenie. Ma to być swego rodzaju zamiennik dla Nokii Lumii 720.

Tesla, bo tak brzmi nazwa kodowa projektu, otrzyma obiektyw PureView. Microsoft chce, aby dobre jakościowo aparaty były dostępne także dla tańszych modeli smartfonów. Na pokładzie znajdzie się prawdopodobnie procesor Snapdragon 400 oraz 5-calowy ekran działający w rozdzielczości 720p. Z wyglądu Tesla ma przypominać Lumię 930, jednak będzie nieco cieńsza i co za tym idzie – lżejsza.

Drugi smartfon o kodowej nazwie Superman to propozycja dla fanów zdjęć selfie. Urządzenie ma posiadać przedni aparat o rozdzielczości 5 Mpix oraz wyświetlacz 720p o wielkości 4,7 cali. Reszta specyfikacji technicznej to czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB przestrzeni na pliki użytkownika.

Obydwa telefony mają posiadać najnowszy system operacyjny Windows Phone 8.1 z aktualizacją GDR1. Aktualnie nie wiadomo, kiedy wspomniane urządzenia pojawią się na rynku.

Źródło: The Verge, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *