Microsoft twierdzi, że “załączniki są do kitu”

Microsoft próbuje namówić ludzi do korzystania z usługi chmurowej SkyDrive do przechowywania i współdzielenia swoich dokumentów. Celem nowej kampanii jest namówienie do korzystania z możliwości współdzielenia dokumentów w SkyDrive zamiast udostępniania dokumentów w załączniku. W nowej infografice zatytułowanej “Attachment Suck”, Microsoft stara się pokazać, że wysyłanie plik w załączniku poprzez e-mail jest procesem nieefektywnym.

Zgodnie z wynikami badań zaprezentowanymi na wspomnianej infografice, 73 procent ludzi, którzy wysyłają załączniki, spotykają się z problemem spowodowanym zbyt dużym rozmiarem samego pliku, którego nie można przez to wysłać. Nawet jeśli e-mail został pomyślnie wysłany, wiele osób, które otrzymają e-mail z załącznikiem, usunęło go. Co więcej, 71 procent ludzi, którzy wysyłają załączniki e-mailem, zdaje sobie sprawę, że jeśli w grę wchodzi aktualizacja pliku, trzeba załadować, a następnie wysłać go ponownie. 62 procent osób uczestniczących w badaniu przyznała się do utraty danego pliku, który został wysłany jako załącznik.

W odpowiedzi Microsoft przedstawia zalety rozwiązania chmurowego typu SkyDrive, twierdząc, że jest ono znacznie bardziej efektywne. Plik współdzielony nie może zostać utracony, może być udostępniony dowolnemu użytkownikowi, może być edytowany z grupie, bez konieczności przesyłania wielu e-maili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *