Microsoft uśmierca odtwarzacze Zune

Swego czasu przedstawiciele Microsoftu pomyśleli, że fajnie by było stworzyć urządzenie, które mogłoby – choć w pewnym stopniu – nawiązać walkę ze sprzętem Apple. Ostatecznie stanęło na odtwarzaczach muzycznych – Zune. I mimo, że nigdy nie dorównały popularnością iPodowi (którejkolwiek generacji), była to ciekawa propozycja. Była, gdyż Microsoft postanowił ją uśmiercić.

Każde urządzenie elektroniczne miewa lepsze chwile (zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży i ciekawej akcji promocyjnej) oraz gorsze (kiedy staje się coraz mniej popularne i przestaje istnieć w świadomości potencjalnych klientów). Odtwarzaczom Zune rozpoczął się ten drugi etap.

Ledwie kilkadziesiąt godzin po usunięciu wszelkich informacji o odtwarzaczach muzycznych Zune ze strony Microsoftu poświęconej projektowi (zune.net), firma wypuściła oświadczenie w ich sprawie. Wynika z niego, że Microsoft nie zamierza dłużej produkować Zune – w tym najnowszego modelu Zune HD – ze względu na sukcesywnie malejącą popularność urządzeń. A to oznacza, że firmie ten interes przestał się opłacać – więcej odtwarzaczy Zune nie będzie.

Jednocześnie przedstawiciele koncernu z Redmond zapowiedzieli, że projekt Zune będzie w dalszym ciągu rozwijany – wszelkie rozwiązania znane z Zune będą udostępniane w smartfonach pracujących w oparciu o Windows Phone.

Źródło: Slashgear

2 thoughts on “Microsoft uśmierca odtwarzacze Zune

  1. Co tu dużo mówić, po prostu Zune ginie na rzecz smartfonów z Windows Phone 7.5. Teraz cała para w Microsofcie pójdzie na projekt Windows Phone i MS zrozumiał, że należy skoncentrować się na tym smartfonowym projekcie. To pokazuje, że ludzie generalnie chcą mieć telefon i odtwarzacz w jednym, natomiast coraz mniej ludzi akceptuje odtwarzacz wideo bez telefonu, zwłaszcza jeśli mówimy o odtwarzaczu dorównującym funkcjonalnością smartfonowi lecz pozbawionym modułu telefonicznego. Poza tym po co nosić telefon i odtwarzacz, skoro od dawna można mieć dwa w jednym.

    PS
    Co ciekawe Microsoft próbował wprowadzić proste smartfony społecznościowe KIN ONE i KIN TWO, jednak bez powodzenia http://di.com.pl/news/32413,0,Microsoft_KIN_prawie-smartfony_znikna_z_rynku.html. Najwyraźniej MS zrozumiał, że w temacie telefonów jedynym sensownym projektem jest system Windows Phone, a nie próby wylansowania komórki marki Microsoft. Microsoft jest firmą softwerowa z niewielką domieszką sprzętu komputerowego (peryferia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *