Microsoft usprawnia PowerPoint’a

PowerPoint

PowerPoint to aplikacja, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – program od Microsoftu to od wielu lat czołowe narzędzie do tworzenia prezentacji multimedialnych. Z usługi korzystają miliony użytkowników na całym świecie więc nic dziwnego, że gigant chce implementować do niej coraz to nowocześniejsze funkcje.

Wczoraj obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i w związku z tym wydarzeniem Microsoft postanowił ogłosił ciekawą nowość we wspomnianym już PowerPoincie, która będzie napędzana przez sztuczną inteligencję. Chodzi o generowanie tłumaczeń i napisów do prezentacji w czasie rzeczywistym – wszystko dla wsparcia społeczności niesłyszących oraz słabo słyszących.

Funkcja ta pozwoli osobom z niepełnosprawnością czytać na żywo to, co aktualnie prezentowane jest przez mówcę. Generowanie napisów może odbywać się zarówno w tym samym języku co prezentacja, lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby ustawić inny. W momencie debiutu opisywanej nowości obsługiwane będzie dwanaście języków mówionych oraz sześćdziesiąt języków pisanych.

Zastosowanie sztucznej inteligencji pozwoli nie tylko na suche odczytywanie tego, co jest napisane w prezentacji – napisy oraz tłumaczenia automatycznie dostosują się do użytego słownictwa i kontekstu całego projektu. Osoba przedstawiająca będzie mogła bez problemu także spersonalizować napisy (ich rozmiar czy pozycję).

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *