Microsoft wprowadzi aktualizacje zabezpieczeń aplikacji dla Windows 8

Microsoft tradycyjnie wydaje aktualizacje zabezpieczeń dla własnego oprogramowania w drugi wtorek każdego miesiąca. Paczka aktualizacji znana jest pod nazwą “Patch Tuesday.” Przedwczoraj MS udostępnił kolejne wtorkowe aktualizacje – siedem biuletynów, z których cztery oceniono jako krytyczne. Wkrótce jednak obok oprogramowania tradycyjnego, aktualizacje mogą dotyczyć także aplikacji na Windows 8.

Wydawca oprogramowania musi zmierzyć się z faktem, iż najnowsze systemy: Windows 8 i Windows RT korzystają z szeregu aplikacji, z których część wykonał zespół Microsoft. Aplikacje potrzebują własnych aktualizacji zabezpieczeń. Wczoraj firma ogłosiła, że będzie wydawać poradnik dotyczący bezpieczeństwa wszystkich aplikacji na Windows 8.

Aktualizacje będą dotyczyły aplikacji, które są zainstalowane fabrycznie we wszystkich systemach Windows 8 i RT, w tym np. aplikacji pogody przygotowanej przez zespół Bing, która jest aktualizowana przez Windows Store. Uaktualnienia będą wydawane w terminach innych niż “Patch Tuesday” i będą opatrzone numerem wg standardu Microsoft Knowledge Base (KB), dzięki czemu użytkownicy będą mogli zapoznać się z pełnym dziennikiem zmian.

Microsoft dodaje:

Kiedy luka dotyczy oprogramowania w wersji tradycyjnej oraz aplikacji, dołożymy wszelkich starań, aby wydać aktualizacje do obu wersji jednocześnie za pośrednictwem zwykłego procesu publikacji aktualizacji zabezpieczeń w drugi wtorek miesiąca.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *