Microsoft wskrzesi Futuramę na wyłączność Xbox One

Pierwszy odcinek legendarnej już kreskówki Futurama został wyemitowany jeszcze w 1999 roku. Ostatni miał swoją premierę miesiąc temu – 4 września. Twórcy zakończyli prace nad serialem, co wprawiło w smutek i złość rzesze fanów kosmicznego robota. Dla Futuramy pojawiło się jednak światełko w tunelu, za sprawą Microsoftu i Xbox One.

Microsoft od momentu prezentacji swojej konsoli mocno forsuje jej możliwości związane z telewizją. Wiemy już, że użytkownicy będą mogli oglądać ligę futbolu amerykańskiego, korzystając przy tym z unikalnych funkcji systemu. Gigant z Redmond jest w trakcie rozmów z zewnętrznymi telewizjami i kablówkami, by zaoferować programy TV dla szerokiej rzeszy graczy. Jak się okazuje, być może wśród zawartości na wyłączność znajdzie się również Futurama.

Poinformował o tym Larry Hryb, czyli popularny Major Nelson na forum Reddit. Pomysł został dostarczony przez tamtejszych forumowiczów. Hryb napisał tylko, że poruszy sznurki w Microsofcie, pozna opinie i zobaczy, czy da się wskrzesić Futuramę, oczywiście na wyłączność Xbox One. „Nic nie obiecuję, ale mam nadzieję, że wypełni to nadzieją wszystkich fanów serii” – pisze Hryb.

Nie wiadomo, jak sprawa się potoczy, ale trzeba przyznać, że byłaby to wspaniała okazja dla Microsoftu do przyciągnięcia do siebie nowych użytkowników, którzy do tej pory nie byli zainteresowani Xbox One. Posiadanie zawartości o tak ugruntowanej pozycji może się wyłącznie przyczynić do sukcesu konsoli.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *