Microsoft wydaje wersję IE9 “przyjazną dzieciom”

Microsoft przygotował przy współpracy z organizacją ds ochrony dzieci w internecie – Child Exploitation and Online Protection Centre (CEOP) nową wersję Internet Explorera 9, który zawiera specjalne funkcje mające pomóc dzieciom zachować bezpieczeństwo podczas przeglądania Internetu.

Przeglądarka jest dostępna do pobrania ze specjalnej strony internetowej. IE9 oferuje domyślną stronę startową zawierającą porady, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo w sieci, oraz wstępnie przypisane zakładki i wiele artykułów dotyczących bezpieczeństwa wydanych przez CEOP. “Przyjazny dziecku” IE9 ma jednocześnie edukować na temat bezpieczeństwa w sieci, jak i chronić dziecko przed czarnymi czeluściami internetu.

Jak napisał Gabby Hegerty, lider ds Internet Explorer w Wielkiej Brytanii, “Microsoft chce zapewnić swoim klientom narzędzia do bezpiecznego korzystania z internetu. Ponieważ Internet stał się centralną częścią codziennego życia dzieci i dorosłych, od uczenia się i komunikowania się do pracy i zabawy online, ważne jest, abyśmy dzielili się stosownymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i dostarczali w funkcje, które zapewniają rodzinie spokój w sieci.”

“Dziecięca” wersja IE9 została wydana z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który miał miejsce wczoraj (7 lutego). Coroczna impreza organizowana przez INSAFE, ma na celu edukację użytkowników Internetu na temat problemów związanych z bezpieczeństwem online.

Źródło: Neowin, IE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *