Microsoft wyjaśnia system reputacji w Xbox One

Jeden z przedstawicieli Microsoftu – Mike Lavin, w rozmowie z The Official Xbox Magazine wypowiedział się na temat systemu reputacji użytkowników, jaki będzie wdrożony w najnowszej konsoli Xbox One. Jego głównym założeniem będzie karanie graczy za negatywne zachowanie oraz wynagradzanie tych, którzy bawią się według ogólnie przyjętych zasad.

System będzie przypisywał do każdego konta specjalne punkty reputacji. Im bardziej porządny gracz, tym będzie ich więcej. Użytkownicy są w stanie wysyłać raporty na temat innych osób, które w ich oczach łamią zasady i barierę dobrego smaku. Algorytm będzie to wszystko analizował i przydzielał graczy do odpowiednich grup. Takim oto sposobem oddzielone zostaną grupy graczy przestrzegających ogólnie przyjętych zasad i tych, którzy uprzykrzają rozgrywkę innym.

Pomysł z założenia przedstawia się ciekawie, tylko czy aby nie dojdzie do nadużyć? Czy zorganizowana grupa osób nie będzie po prostu mogła pogrążyć innego użytkownika, wysyłając fałszywe donosy? Według Mike’a Lavina sytuacja taka nie będzie miała miejsca, gdyż algorytm analizuje dłuższy okres czasu. Ale czy nie wpłynie to przypadkiem na wiarygodność całego systemu?

Nie wiadomo również, jak system reputacji będzie oznaczany. Aktualnie pod uwagę brane są trzy możliwości – punkty reputacji mogą być przedstawiane jako liczba, gwiazdki bądź też odpowiedni symbol.

Źródło: Official Xbox Magazine

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *