Microsoft wyłącza Skype dla Windows Phone 7

Wczoraj Microsoft zapowiedział koniec wsparcia dla starszych wersji Internet Explorer. Okazuje się, że to nie koniec zmian, jakie w najbliższym czasie planuje firma z Redmond. Jak poinformowano na oficjalnej stronie, komunikator Skype zostanie w najbliższym czasie wyłączony dla użytkowników systemu Windows Phone 7.

Jak donosi Microsoft, Skype dla Windows Phone 7 zostanie wyłączony w ciągu kilku najbliższych tygodni. Oczywiście założone tą drogą konto będzie nadal aktywne na nowszych wersjach systemu. Należy podkreślić, że osoby korzystające z płatnej subskrypcji zmuszone będą do wycofania usługi, jeśli nie planują przesiadki na Windows Phone 8 lub Windows Phone 8.1. W przypadku klientów, którzy zapłacili wcześniej z góry za usługi Premium, istnieje możliwość zwrotu kosztów. Więcej informacji na ten temat znaleźć można pod tym adresem. Skąd tak zaskakująca decyzja?

Wszystko oczywiście rozbija się o koszty utrzymania starszej wersji, choć Microsoft nie ukrywa, że chce w ten sposób przekonać kolejnych niezdecydowanych użytkowników do sięgnięcia po Windows Phone 8.1. Czy oby jednak firma z Redmond nie pospieszyła się za bardzo w tym przypadku? Do dziś z mobilnego systemu Windows Phone 7 wciąż korzysta ok 20% wszystkich użytkowników. O nowościach jakie pojawiły się w ostatniej wersji Skype dla Windows Phone 8.1 pisaliśmy w tutaj
Natomiast korzystając z linka obok można pobrać: Skype dla Windows

Źródło: Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *