Microsoft odnotował 20,5 mld dolarów przychodu w I kwartale 2016

Microsoft logo

Microsoft opublikował najnowsze wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku, który zakończył się 31 marca. Gigant z Redmond odnotował w tym okresie 20,5 mld dolarów przychodu, a zysk netto wyniósł 3,8 mld dolarów.

Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 21,7 mld dolarów przychodu i 5 mld dolarów zysku netto.

Microsoft zanotował wzrost między innymi w segmencie produktów Office’a. Przychody z rozwiązań biznesowych z tego zakresu wzrosły o 7%, natomiast z samego Office’a 365 o aż 63%. Łączna liczba subskrypcji liczy już 22,2 mln użytkowników.

Rozwiązania inteligentnej chmury także poprawiły wyniki, generując przychód na poziomie 6,1 mld dolarów. Grupa More Personal Computing wygenerowała natomiast 9,5 mld dolarów przychodu.

Dobrą kondycją odznaczają się praktycznie wszystkie segmenty działalności Microsoftu oprócz jednego. Mowa o smartfonach. Microsoftowi udało się sprzedać zaledwie 2,3 mln sztuk Lumii. Dla porównania w analogicznym okresie poprzedniego roku było to 8,6 mln, a pod koniec 2015 roku 4,5 mln.

Spadła również sprzedaż zwykłych telefonów. Na całym świecie rozeszło się 15,7 mln takich urządzeń, podczas gdy rok wcześniej było to 24,7 mln.

Dla producenta pocieszający jest jednak fakt, że tablety i notebooki z serii Surface zanotowały przychód na poziomie 1,1 mld dolarów, czyli o 61% więcej niż w poprzednim roku.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *