Microsoft załata 2 krytyczne i 3 ważne luki w zabezpieczeniach

Kolejna aktualizacja systemów operacyjnych w ramach Patch Tuesday zbliża się wielkimi krokami. W styczniu Microsoft nie naprawiał żadnych krytycznych luk w systemie. Luty przyniesie aż dwie krytyczne i trzy ważne poprawki, które dotyczą wszystkich wersji dotychczas wypuszczonych „okienek”.

Pierwsza z dwóch krytycznych poprawek dotyczy Windowsa 7, 8, 8.1, Server 2012/2012 R2 oraz RT/RT 8.1. Druga związana jest wyłącznie z jednym programem – Microsoft Forefront Protection 2010 dla Exchange Server. Kolejne trzy poprawki o mniejszej randze zostaną zaaplikowane wszystkim dotychczas wydanym systemom operacyjnym, począwszy od Windows XP.

Microsoft jak zwykle nie podał, czego dokładnie dotyczą poprawki, aby nie naprowadzać cyberprzestępców na odpowiedni trop jeszcze przed wypuszczeniem łatek.

Najbliższa aktualizacja w ramach Patch Tuesday nastąpi 11 lutego. Tego też dnia uaktualnienie pojawi się na konsoli Xbox One i wprowadzi między innymi zaawansowany moduł zarządzania przestrzenią dysku twardego (czego brakowało w dotychczasowej wersji systemu).

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *