Microsoft zamieni każdą kamerę w Kinecta (wideo)

Kinect był swego czasu rewolucyjnym narzędziem, które potrafiło analizować ruch użytkownika i przekładać go na ekran telewizora, umieszczając naszą postać w grze. Xbox One otrzymał ulepszony sensor Kinect 2.0, charakteryzujący się jeszcze większymi możliwościami. Microsoft opracował właśnie technologię, która pozwoli zamienić każdą kamerę i aparat w Kinecta. Szykuje się rewolucja?

Każdy aparat czy też kamera rejestruje obraz 2D. Microsoft sprawił jednak, że urządzenia te, po niewielkiej modyfikacji, mogą analizować również głębię za pomocą podczerwieni. Dzięki temu zwykły smartfon może otrzymać możliwości, jakie dotychczas posiadał między innymi Kinect.

Imponujący jest fakt, iż w ten sposób przekształcić można niemal każdą kamerę. Na poniższym filmiku Microsoft prezentuje wykorzystanie technologii zarówno na smartfonie, jak i klasycznej kamerce internetowej.

Kamery i aparaty fotograficzne znajdują się dzisiaj w wielu urządzeniach. Dzięki Microsoftowi technologia rozpoznawania gestów może się zatem rozwinąć w niebywałym tempie, umożliwiając kontrolowanie otaczających nas gadżetów bez konieczności ich dotykania.

Źródło: Neowin, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *