Microsoft zapowiada Office 2010 SP1 na koniec czerwca

Pakiet biurowy Office jest używany codziennie przez miliony użytkowników na całym świecie. Oczko w głowie Microsoftu jest właśnie o krok od pierwszej znaczącej aktualizacji – Service Pack 1. Jak można się dowiedzieć od producenta, pierwszy SP dla MS Office 2010 oraz SharePoint 2010 ukaże się pod koniec przyszłego miesiąca.

Wśród najciekawszych nowości i zmian oferowanych przez Microsoft znaleźć można natywną obsługę przeglądarki Internet Explorer 9 dla Office Web Applications oraz Sharepoint, które są webowymi odpowiednikami części pakietu biurowego MS. Oprócz tego, należy wspomnieć także o poprawie dostępnych opcji w menu prezentera w programie Power Point, poprawie współpracy między Project Server a SharePoint Server, co dotyczy także backupu tego drugiego. Istotnym jest także wsparcie Office Web Applications dla przeglądarki Chrome. Oprócz wymienionych zmian, znaleźć można także mniejsze poprawki, które dotyczą szczególnie synchronizacji poszczególnych części pakietu z usługami w chmurze.

Dodatek Service Pack 1 stanowi poprawę wszystkich błędów znalezionych w pakiecie Office. Na początku dodatek będzie dostępny do pobrania ręcznie. Po trzech miesiącach zostanie dodany do usługi automatycznych aktualizacji.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *