Microsoft zaprezentuje tablety z Windows 8 już w przyszłym tygodniu?

Nie ma dnia, żeby nie pojawiła się kolejna informacja związana z konferencją Build. Nic dziwnego – już w przyszłym tygodniu Microsoft zaprezentuje wiele nowości, na które czeka z niecierpliwością środowisko zainteresowane problemami nowoczesnych technologii. Mówi się, że już 13 września poznamy pierwsze tablety z Windows 8 – ich producentem ma być Samsung. Trzeba przyznać, że Koreańczycy potrafią zgarniać same nowości…

Plotka pochodzi z dziennika Korea Economic Daily, który powołuje się na źródła z branży: “Nowy produkt firmy Samsung będzie pierwszym urządzeniem, które powstanie we współpracy producenta z firmą Microsoft.”

Tymczasem, Reuters donosi, że Steven Sinofsky z Microsoft zaprezentuje na scenie demo systemu Windows 8, jednak tablety nie pojawią się na sklepowych półkach jeszcze przez co najmniej 12 miesięcy. Większość plotek umieszcza także ogólną premierę systemu Windows 8 na początek roku 2012.

Koreański producent potwierdza tym samym dominującą pozycję na rynku sprzętu mobilnego – ostatnio okazało się także, że firma będzie również producentem pierwszego smartfonu z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich, Google Nexus Prime. Samsung mógłby walczyć o miano giganta na rynku tabletów… gdyby tylko nie ataki i pozwy Apple, które psują firmie wizerunek i zamykają rynki na jej produkty.

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *