Microsoft zdradza informacje na temat Office 2019

MS Office

Microsoft zaktualizował swoją stronę internetową, na której wskazuje, że nowa wersja pakietu biurowego – Office 2019 – ukaże się na rynku w drugiej połowie bieżącego roku. Dokładna data premiery nie jest jednak znana.

Wiemy też, że wersje testowe oprogramowania będą się ukazywać począwszy od drugiego kwartału 2018 roku. Co ciekawe, nowa edycja pakietu będzie działać wyłącznie na komputerach z systemem Windows 10. Office’a 2019 nie zainstalujemy zatem na Windows 8.1 czy Windows 7, choć oficjalnie platformy te wciąż są wspierane przez Microsoft.

Pakiet będzie zawierać takie aplikacje, jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook oraz Skype dla biznesu. Zabrakło zatem takich narzędzi, jak OneNote, Access czy Publisher.

Niewykluczone również, że Office 2019 będzie ostatnią w historii wersją pakietu biurowego wydaną w tradycyjny sposób. Microsoft od dłuższego czasu oferuje Office’a 365 w formie miesięcznego lub rocznego abonamentu. Możliwe zatem, że w przyszłości ograniczy się wyłącznie do takiej formy dystrybucji.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *