Microsoft zwiększa udziały na rynku OS

Niedawno Gartner opublikował raport prezentujący całkowitą ilość urządzeń mobilnych, które sprzedano w 2012 roku. Teraz pojawił się kolejny szczegółowy raport, dotyczący udziałów na rynku OS z naciskiem na Microsoft. Firma z Redmond powoli zwiększa swoje udziały w tym sektorze. Pytanie czy uda się zagrozić pozycji liderów?

Z najnowszej informacji prasowej możemy dowiedzieć się, że na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku udział na rynku OS w przypadku Microsoftu wzrósł do 2,4%. Nie jest to wciąż oszałamiający wynik, jednak porównując te dane do ubiegłego roku, gdzie udziały wynosiły zaledwie 1,5% wynik ten może nastrajać optymistycznie. W trzecim kwartale sprzedano 4,058 mln smartfonów z systemem Microsoftu, zaś w ubiegłym roku liczba ta sięgała około 1,7 mln urządzeń. Najbardziej widoczny spadek w prezentowanym poniżej zestawieniu zaliczył z kolei BlackBerry. Obecnie zajmuje trzecią pozycję z 5,3% udziałami, gdzie jeszcze w zeszłym roku posiadał 11%. Analitycy szacują, że to właśnie Microsoft może w niedalekiej przyszłości zająć tą pozycję. Jeśli chodzi o liderów w postaci Androida oraz iOS to ich sytuacja jeszcze przez długi czas nie powinna ulec zmianie.

OS

Solidne wsparcie dla Windows Phone 8 zagwarantowało już HTC oraz Nokia i choć dopiero Microsoft rozkręca się w tym sektorze, to niewykluczone, że w połączeniu z agresywną kampanią marketingową, powyższy ranking może w przyszłym roku wyglądać zupełnie inaczej.

Źródło: Gartner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *