Microsoft zyskał patent na “eventowe okulary”

Na początku tego roku firma Google ogłosiła swoje plany dotyczące słynnych okularów Google, czyli “Glass Project”. Okulary Google mają wyświetlać na szkiełkach wideo z dodatkowymi informacjami prezentując niespotykany dotąd wymiar rozszerzonej rzeczywistości. Projekt Glass jest jeszcze w fazie rozwoju, jednak wiele osób liczy na to, że za jakiś czas okulary pojawią się w sklepach. Pod koniec zeszłego tygodnia Microsoft opublikował nowe zgłoszenie patentowe, które wydaje się, na pierwszy rzut oka, podobne do Project Glass.

Po analizie, wniosek złożony w Patent and Trademark Office udowadnia, że projekt MS został stworzony z bardziej konkretnym celu niż “okulary Google”.

Proponowany produkt ma być używany wewnątrz sal sportowych i aren. Ludzie otrzymają okulary podczas wydarzeń sportowych lub przedstawień teatralnych. Okulary mają wyświetlać na szkiełkach istotne informacje dotyczące np. wydarzeń na boisku. Widzowie dowiedzą się więcej o danym zawodniku, lepiej zrozumieją wydarzenia na boisku (przydatne np. przy oglądaniu rugby).

Eventowe okulary

Możemy sobie wyobrazić zarząd hal sportowych wynajmujący te okulary kibicom, w podobny sposób, jak wynajmuje się okulary 3D. Oczywiście, należy pamiętać, że zgłoszenie patentowe nie oznacza aktywnego rozwoju projektu przez Microsoft.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *