Minecraft: pierwszy koncert muzyczny, na żywo!

Minecraft wielokrotnie imponował nam swoimi możliwościami. W świecie gry zbudowano m.in. działający smartfon, za pomocą którego można było dzwonić do swoich znajomych.

Dziś wieczorem będzie miał miejsce kolejny projekt łączący świat rzeczywisty ze światem Minecrafta. W grze odbędzie się bowiem prawdziwy koncert muzyczny.

Wydarzenie będzie inauguracją imprezy The Gathering, mającej miejsce w Hamar, w Norwegii. To targi poświęcone grom i nowym technologiom, które zawsze rozpoczynają się od koncertu.

Tym razem postanowiono jednak pójść o krok dalej. Koncert będzie również transmitowany w Minecrafcie. Gracze znajdujący się za sceną będą w czasie rzeczywistym odwzorowywać ruchy muzyków i przenosić je do gry.

Na scenie – zarówno w rzeczywistości, jak i w Minecrafcie, wystąpią: Lemaitre, Broiler oraz AlunaGeorge. Impreza rozpoczyna się dzisiaj, o godzinie 21 czasu polskiego.

Organizatorzy informują, że podobnie jak w prawdziwym świecie, na wirtualny koncert będzie mogła przybyć ograniczona ilość graczy. Ma to oczywiście związek z pojemnością serwerów, jednak 2-3 tysiące użytkowników nie powinno być problemem.

Warto również zaznaczyć, że koncert był promowany w świecie gry specjalnymi billboardami i plakatami. Pomysłodawcy projektu podeszli do tematu całkiem na poważnie.

Åpningsshow TG 16 i MinecraftDette blir så kult! Artistene har siste gjennomkjøring på scenen akkurat nå. Er du klar for å kjempe deg gjennom Minecraft-verdenen for å komme først til scenen? Følg også vår live stream fra Vikingskipet på https://stream.tg16.gathering.org/

Opublikowany przez The Gathering na 22 marca 2016

 

Źródło: The Local via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *