Minecraft: Windows 10 Edition – dostępna aktualizacja wersji beta

Za kilka dni minie rok od przejęcia firmy Mojang – odpowiedzialnego za kultowego już Minecrafta – przez Microsoft za 2.5 miliarda dolarów. Od tego czasu firma z Redmond regularnie rozwija grę, wydając wersje na kolejne platformy. Swoją wersję otrzyma już wkrótce również Windows 10 i już teraz pojawiła się stosowna aktualizacja.

Minecraft: Windows 10 Edition to specjalna odsłona gry przeznaczona dla posiadaczy najnowszego systemu Microsoftu. Aktualnie tytuł jest w fazie beta, jednak już teraz pojawiają się kolejne udogodnienia dla fanów. Najważniejszą zmianą jest dodanie możliwości zabawy przez sieć lokalną do 5 graczy jednocześnie. Dodatkową zaletą jest możliwość wspólnej rozgrywki z użytkownikami wersji Pocket Edition oraz Xbox Live. Wśród dodatków nie zabrakło ponadto nowych elementów środowiska oraz urządzeń, pozwalających na kreowanie rozmaitych światów.

Data premiery pełnej wersji gry Minecraft: Windows 10 Edition nie została jeszcze ujawniona. Aktualizację znaleźć można na oficjalnej stronie sklepu.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *