Mniejsze urządzenia z Windows 8 zmierzają na rynek

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Microsoft być może pracuje nad mniejszą wersją tabletu zasilaną przez Windows 8. W dniu dzisiejszym wieści te zostały po części potwierdzone u samego źródła. Dyrektor finansowy – Peter Klein, podczas rozmowy z inwestorami zapowiedział, iż jego firma współpracuje z producentami w kwestii dostarczenia mniejszych urządzeń napędzanych przez Windows 8.

Niestety oprócz klasycznej wzmianki, nie podano żadnych szczegółów. Nie wiemy, kiedy nowe urządzenia trafią na rynek oraz kto dokładnie będzie ich producentem. W marcu Microsoft zmniejszył po cichu minimalną rozdzielczość Windows 8 dla tabletów z 1366×768 do 1024×768. Można zatem wywnioskować, iż jest to zielone światło dla firm, które noszą się z zamiarem produkcji mniejszych i przede wszystkim tańszych tabletów opartych na tym systemie.

Microsoft widzi potencjał w tańszych urządzeniach i chce wypełnić ten segment tabletami działającymi w oparciu o Windows 8. Dla nas – użytkowników – jest to dobra informacja. Im większa bowiem konkurencja, tym lepsze oferty znajdziemy na sklepowych półkach.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *