Nadchodzi Windows 9

Choć Windows 8 jest jeszcze świeży, a w kontekście najbliższej przyszłości więcej mówi się o aktualizacji Windows Blue, która ma się pojawić tego lata, źródła zaznajomione z tematem już w październiku informowały, iż prace nad systemem Windows 9 już trwają. Tymczasem może się okazać, że “dziewiątka” pojawi się pod koniec w przyszłego roku.

W zeszłym tygodniu, firma z Redmond oficjalnie ogłosiła koniec Windows Phone 8 zaplanowany na lipiec 2014 roku. Komentatorzy liczą się z tym, że Windows 9 będzie uniwersalną platformą, która pojawi się także w wersji na smartfony. Bardzo możliwe, iż pojawi się ona dość szybko, także w zastępstwie WP8.

Microsoft do tej pory na temat systemu Windows 9 milczał, jednak kilka ofert pracy opublikowanych na stronie Kariera potwierdziło, że możemy się spodziewać jednoczesnej aktualizacji systemu także dla telefonów. Przykładowo, jedna z ofert pracy dotyczy stanowiska “inżyniera testów oprogramowania w zespole Windows Phone, który będzie się zajmował testami systemu Windows 9 na urządzeniach Nokia, HTC i Qualcomm.”

Podczas gdy Windows 9 dla większości ekspertów jest kompletną zagadką, pewina chińska sieć handlowa zapowiedziała już darmowe aktualizacje do systemu operacyjnego Windows 9 dla wszystkich użytkowników, którzy kupią licencje Windows 8. W sieci Purcell School Premier dziewiątka będzie dostępna za darmo przez rok dla studentów, którzy dokonają zakupu licencji “ósemki” z oficjalnej strony sprzedawcy.

Windows 9 jeszcze w 2014 roku
Co do daty premiery, nie wiadomo jeszcze, czy Microsoft rzeczywiście planuje wydać Windows 9 w przyszłym roku, jednak dotychczas najczęściej powtarzaną datą jest listopad 2014.

Co więcej, niektórzy sugerują, iż publiczna beta systemu Windows 9 może być udostępniona już w styczniu 2014 r. Będzie zatem dużo czasu na wypróbowanie nowego systemu Windows, dzięki czemu wydawca będzie mógł na spokojnie rozprawić się z błędami, a użytkownicy przyzwyczają się do nowego systemu.

Czy prawdą okaże się obiegowa opinia, iż firmie Microsoft wychodzi “co drugi system”? Wobec licznych głosów krytykujących Windows 8, może się okazać, że “poprawiony” Windows 9 zostanie przyjęty znacznie cieplej. Podobnie jak to było w przypadku systemu Windows 7, który w pewnym sensie jest ulepszoną wersją Visty.

Źródło: Softpedia

1 thoughts on “Nadchodzi Windows 9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *