Windows może stracić pozycję lidera wśród systemów operacyjnych..

Windows

Windows bez wątpienia jest najpopularniejszym desktopowym systemem operacyjnym, zostawiając konkurencję daleko w tyle. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę kategorię wykorzystania systemu do przeglądania internetu, już niedługo produkt Microsoftu może stracić pozycję lidera.

StatCounter przytacza ciekawe statystyki związane z użytkowaniem internetu na laptopach, desktopach, tabletach i urządzeniach mobilnych. W lutym 2017 roku Windows odpowiadał za 38,6% całego ruchu internetowego.

Interesujący jest jednak wynik Androida, który wygenerował 37,4% ruchu internetowego, zbliżając się zatem do Windowsa na wyciągnięcie ręki.

Statcounter systemy
Popularność systemów operacyjnych na przestrzeni lat

W kategorii tej już niedługo może zatem dojść do zmiany lidera i to Android będzie najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie.

Szef StatCounter wyjaśnia, że jeszcze pięć lat temu tego typu sytuacja była nie do wyobrażenia. W styczniu 2012 roku Windows odpowiadał bowiem za 82% globalnego ruchu internetowego, a Android za zaledwie 2,2%.

Wpływ na zmianę sytuacji ma między innymi rosnąca popularność urządzeń mobilnych na całym świecie oraz spadająca sprzedaż tradycyjnych komputerów. Szczególnie widać to w Azji, gdzie Android odpowiada już za 51,8% ruchu internetowego.

Źródło: StatCounter via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *