Następca Xboxa 360 z Windows 8?

Kiedy z dnia na dzień pojawia się coraz więcej informacji o następcy Xboxa 360 o nazwie kodowej Durango, analitycy zastanawiają się nad wykorzystaniem nadchodzącego Windowsa 8 w nowej konsoli. Wygląda na to, że faktycznie pojawi się wraz z nowym urządzeniem, a przynajmniej tak można wywnioskować z wypowiedzi przedstawiciela Microsoftu.

Serwis The Verge przeprowadził ostatnio wywiad z jednym z managerów Microsoftu, Brianem Hallem, na temat startu strony Outlook.com. Wśród wypowiedzi dotyczących dotychczasowych osiągnięć, wymienił w jednym rzędzie takie produkty jak Windows 8, Windows Phone, nowy Office oraz właśnie nadchodzącą konsolę. Cały wywiad można obejrzeć poniżej.

Przypadek, zbytni pośpiech czy celowe działanie mające pobudzić tłumy do kolejnych spekulacji? Na dzień dzisiejszy nie podano więcej szczegółów, jednak zawarcie Windows 8 w nowej konsoli wydaje się naturalnym rozwiązaniem. Dotychczasowa integracja Achievementów, a także wsparcie konsolowego pada w produkcjach na PC wydają się dopiero początkiem wzajemnej współpracy pomiędzy konsolą, a oprogramowaniem komputerowym.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *