Nie będzie Windows Blue. Będzie Windows 8.1

W ciągu ostatnich kilku tygodni wiele mówiło się o aktualizacji Windows Blue. Niedawno pojawiły się m.in. zrzuty przedstawiające pierwsze buildy Windows Blue, coraz więcej wiadomo o nowych funkcjach. Czy jednak możemy być pewni nazwy nowej edycji systemu Windows? Według najnowszych doniesień, na jednym ze zrzutów ekranu znaleziono oznaczenie Windows 8.1. Jest to tylko nazwa robocza czy kontynuacja trendu nazewniczego z Windows Phone rodem?

Mary Jo Foley z ZDNet już wcześniej stwierdziła, że Windows Blue osiągnie status RTM w sierpniu tego roku, co oznacza, że Microsoft jest już na etapie końcowych prac nad platformą. Jeśli przypuszczenia okażą się prawdziwe, powinniśmy zobaczyć podgląd platformy na konferencji BUILD na koniec czerwca.

Im bliżej do BUILD, tym więcej oficjalnych i nieoficjalnych wieści na temat platformy. Część bloggerów powołuje się na zrzuty ekranu, inni szukają potwierdzenia w rozmowach z pracownikami MS. Deklarację w sprawie nowej nazwy złożył znany blogger Paul Thurrott, który zarzeka się, że usłyszał pewną wiadomość, potwierdzającą nazwę Windows 8.1.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *