Nokia Sirius: 10-calowy tablet z Windows RT już niedługo w sprzedaży

W sieci od dłuższego czasu pojawiają się plotki na temat pierwszego tabletu tworzonego przez Nokię. W dniu dzisiejszym serwis The Verge, powołując się na własne źródła, potwierdził istnienie sprzętu i opublikował szczegółową specyfikację techniczną.

Nazwa Sirius już wcześniej pojawiła się na liście urządzeń, które Nokia planuje w najbliższym czasie wypuścić. Według najnowszych informacji, tablet będzie łudząco podobny do smartfonów z linii Lumia, co w zasadzie nie dziwi, a przy tym ma być cieńszy i lżejszy od najnowszego iPada. Sercem urządzenia zostanie czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 wraz z 2 GB pamięci RAM. 10,1-calowy wyświetlacz będzie pracował w rozdzielczości 1920 x 1080, a jego jasność pozwoli na komfortowe korzystanie również na świeżym powietrzu.

Nokia planuje umieścić z tyłu obudowy 6-megapikselowy aparat fotograficzny do robienia zdjęć oraz 2-megapikselowy przedni, do prowadzenia wideorozmów. Bateria Siriusa pozwoli na 10 godzin korzystania ze sprzętu. Na pokładzie znajdzie się również złącze microSD, micro HDMI oraz micro USB.

nokia_sirius

Tablet będzie sprzedawany wraz z dołączaną klawiaturą, która posiada dodatkową baterię, przedłużającą żywotność sprzętu. Niestety na pokładzie znajdzie się również Windows RT, który aktualnie nie jest najlepszym systemem operacyjnym.

Mimo wszystko urządzenie zapowiada się naprawdę ciekawie. Sirius ma zostać oficjalnie zaprezentowany 26 września, wraz z 6-calowym smartfonem o nazwie kodowej Bandit.

Źródło: The Verge/Foto: Digi-wo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *