Nowa aktualizacja do Windows Phone 8 na horyzoncie

Microsoft na swojej stronie internetowej podzielił się szczegółami na temat nowej aktualizacji Windows Phone 8, która w najbliższych tygodniach zagości na telefonach wszystkich użytkowników tego systemu. Szykuje się kilka sensownych zmian, które usprawnią codzienne korzystanie ze smartfonów.

Zmianie ulegnie między innymi aplikacja Xbox Music. Wybieranie, ściąganie oraz oznaczanie muzyki będzie jeszcze łatwiejsze. Użytkownicy dostaną również o wiele bardziej szczegółowe informacje na temat ich ulubionych artystów. Poprawiono także ogólną wydajność aplikacji.

Ciekawie zapowiada się również funkcja śledzenia przesyłu danych z możliwością ustalenia konkretnego limitu, zarówno dziennego, jak i miesięcznego. Moduł będzie pokazywał, które aplikacje pożerają najwięcej transferu. Microsoft zaznacza, iż nie wszystkie telefony oraz operatorzy sieci umożliwiają poprawne działanie tej funkcji.

Wśród innych zmian warto podkreślić poprawę wydajności aplikacji Skype, lepszą kompatybilność przeglądarki Internet Explorer z HTML 5 czy możliwość wyboru domyślnego obiektywu dla modułu fotograficznego (nie każdy telefon obsługuje tę funkcję).

Microsoft zapewnia, że wraz z najnowszą aktualizacją poprawił również szereg znanych błędów oraz popracował nad ogólną stabilnością systemu. Niestety nie doczekaliśmy się wsparcia dla czterordzeniowych procesorów. Tego można się spodziewać w ostatniej, trzeciej aktualizacji, która ma się pojawić w okresie świątecznym.

Najnowsza aktualizacja w przeciągu kilku następnych tygodni powinna pojawić się na telefonach wszystkich użytkowników Windows Phone 8.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *