Nowa aplikacja Microsoftu pomaga chronić kobiety w Indiach

“Guardian” bo o niej mowa to dostępna wyłącznie na Windows Phone aplikacja, która ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo kobiet w Indiach. Dzięki niej by wezwać pomoc wystarczy nacisnąć przycisk alarmowy “SOS”. Program automatycznie połączy poszkodowaną z policją, szpitalem czy kimś z rodziny lub przyjaciół.

Poza tym, daję także możliwość włączenia opcji “śledź mnie”, która pozwoli naszym bliskim na ustalenie miejsca, w którym się znajdujemy. Dodatkowo dzięki oprogramowaniu pozwala też na kręcenie filmów (również pod jednym przyciskiem), które mogą stanowić dowód w sądzie.

Guardian_scr

Aplikacja została stworzona w przeciągu sześciu miesięcy przez szóstkę pracowników Microsoftu pracujących w swoim wolnym czasie. A cel jaki im przyświecał był jeden – zrobić coś by mieszkańcy Indii poczuli się bezpieczniej.

Program po włączeniu należy skonfigurować – dodać członków rodziny, znajomych czy służby, które mają zostać powiadomione w razie potrzeby. Jednak raz skonfigurowana aplikacja nie wymaga już innych ustawień. Można ją ściągnąć tutaj.

Źródło: techienews.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.