Nowe Lenovo YOGA z Windows 10

Firma Lenovo zapowiedziała właśnie wprowadzenie do oferty modeli Lenovo YOGA 900 i YOGA Home 900 – dwóch nowych komputerów z systemem Windows 10 przeznaczonych do mobilnej pracy i rozrywki.

Nowy, konwertowalny notebook YOGA 900 jest cienki, lekki i wydajniejszy od poprzednich modeli, a przenośny, stacjonarny All-in-One YOGA Home 900 jest niezwykle uniwersalny dzięki setkom nowych aplikacji edukacyjnych, rozrywkowych i użytkowych.

Konwertowalny notebook Lenovo YOGA 900

Lenovo YOGA 900 działa pod kontrolą najnowszego procesora Intel Core i7 szóstej generacji. Firma Lenovo wykorzystała do jego konstrukcji nietypowy zawias o konstrukcji przypominającej bransoletkę do zegarka, zawierający ponad 800 precyzyjnie połączonych elementów. Udoskonalony zawias znacznie zwiększa płynność obracania pokrywy, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo ustawić YOGA 900 w czterech różnych sposobach.

W konwertowalnym notebooku YOGA 900 wykorzystano też w pełni funkcję Windows 10 Continuum, która umożliwia płynne przechodzenie między sposobami notebooka i tabletu. Większa o 50% pojemność baterii (w porównaniu z poprzednimi generacjami) umożliwia oglądanie filmów z dysku lokalnego przez nawet 9 godzin.

Konwertowalny notebook Lenovo YOGA 900
Konwertowalny notebook Lenovo YOGA 900

Wyświetlacz IPS QHD+ (3200×1800 pikseli) o przekątnej 13.3 cala ma szerokie kąty widzenia, nadaje cyfrowej zawartości naturalne i żywe kolory oraz umożliwia pełne wykorzystanie możliwości nowego systemu Windows 10. YOGA 900 posiada dysk SSD firmy Samsung oraz pamięć operacyjną do 16 GB, co zapewnia większą niezawodność i szybsze działanie przy minimalnym poziomie hałasu. Pomimo wyjątkowo cienkiej konstrukcji notebooka (14,9 mm), firmie Lenovo udało się usprawnić system chłodzenia aż o 30%. Specjalna konstrukcja termiczna i struktura otworów wentylacyjnych nie tylko lepiej chłodzi, ale też działa ciszej i skuteczniej chroni przed kurzem.

Specyfikacja notebooka Lenovo YOGA 900:

 • Procesor: Intel Core i7 6. generacji
 • Grafika: Intel HD Graphics
 • Pamięć: do 16 GB LP-DDR3L
 • Dysk: do 512 GB SSD firmy Samsung
 • Ekran: 13.3″ QHD+ (3200 x 1800) IPS, 300 nitów
 • Kamera: 1MP 720p HD CMOS
 • Łączność: WiFi 2 x 2 802.11 a/c, Bluetooth 4.0
 • Złącza: 2 x USB A 3.0, 1 x USB C 3.0 z Video-out, 1 x DC-in z funkcją USB 2.0, 4-in-1 czytnik kart (SD, MMC, SDXC, SDHC), Audio Combo Jack
 • Audio: Głośniki stereo JBL z Dolby DS 1.0 Home Theater
 • System operacyjny: Windows 10 Home
 • Wymiary (mm): 324 x 225 x 14.9 (szer. x gł. x wys.)
 • Waga: od 1.3 kg

Komputer All-in-One Lenovo YOGA Home 900

Nowy Lenovo YOGA Home 900 oferuje pełnię funkcji komputera stacjonarnego, zwiększając jednocześnie jego możliwości. Kształt opracowany z myślą o większej mobilności pozwala użytkownikom uwolnić się od kabli oraz biurek i korzystać z komputera w niemal dowolnym miejscu w domu. Model YOGA Home 900 jest wyposażony w procesor do poziomu Intel Core i7 piątej generacji, opcjonalną kartę graficzną NVIDIA GeForce 940A i system Windows 10, a jego bateria umożliwia trzygodzinną pracę. Tym samym zapewnia on wydajność na poziomie komputera stacjonarnego do pracy w dowolnym miejscu, a jednocześnie umożliwia korzystanie z wciągającej rozrywki.

Udoskonalonemu interfejsowi AURA 3.0 towarzyszą ulepszone funkcje rozpoznawania twarzy i edycji. Komputer YOGA Home 900 można położyć płasko i włączyć interfejs AURA 3.0, aby uzyskać łatwy dostęp do zdjęć, nagrań wideo oraz setek nowych aplikacji rozrywkowych, użytkowych i edukacyjnych ze sklepu Aura Store, połączonego z Windows Store. Specjalnie dobrane aplikacje dostępne w Windows Store działają najlepiej z funkcjami dotykowymi dużego, 27-calowego ekranu komputera YOGA Home 900. Dodatkowo oferuje on rodzinom i grupom znajomych nowe sposoby korzystania z komputera – wspólne przeglądanie cyfrowego albumu ze zdjęciami, malowanie i edytowanie zdjęć w aplikacjach artystycznych, nocne rozgrywki w Air Hockey czy sesję czatu wideo, która zbliża mieszkających daleko od siebie członków rodziny.

Lenovo YOGA Home 900
Przenośny komputer stacjonarny All-in-One Lenovo YOGA Home 900

Ceny i dostępność

Lenovo YOGA 900: ceny zaczynają się od 1199,99 USD, a modele dostępne są w 3 kolorach: klementynkowym, platynowosrebrnym i złotym. Komputer ten będzie dostępny od 19 października. Lenovo YOGA Home 900: ceny zaczynają się od 1549 USD, a komputer będzie dostępny od końca października w witrynie Lenovo.com.

Źródło: Lenovo via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *