Nowe serwerownie Microsoftu w Niemczech

Microsoft otwiera nowe serwerownie na terenie Niemiec, z których korzystać będą mogli europejscy klienci firmy. Ruch ten ma na celu zabezpieczenie danych przed amerykańskimi agencjami wywiadowczymi.

Nowe centra danych zostaną otworzone pod koniec 2016 roku i będą operowane przez Deutsche Telekom. Klienci, którzy będą chcieli przechowywać swoje dane na terenie Niemiec, będą musieli uiścić dodatkową opłatę.

Nowe serwerownie to efekt walki amerykańskich firm IT z agencjami wywiadowczymi. O temacie zrobiło się głośno po rewelacjach Edwarda Snowdena dotyczących NSA. Ujawniały one, że amerykańska agencja ma pełny dostęp do danych przechowywanych przez takie firmy, jak Microsoft czy Google.

Giganci IT chcąc odzyskać zaufanie użytkowników, walczą z agencjami na różne sposoby. Jednym z nich jest właśnie przechowywanie danych poza terenem Stanów Zjednoczonych, gdzie nie sięga jurysdykcja amerykańskiego rządu.

Microsoft planuje również stworzenie centrów danych na terenie Wielkiej Brytanii, jednak to Niemcy są najważniejszym punktem. Kraj ten charakteryzuje się bowiem rygorystycznym prawem związanym z ochroną danych.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *