Nowości Microsoftu na CES 2010

Ruszyły jedne z największych targów elektroniki użytkowej Consumer Electronic Show 2010 w Las Vegas. Dotychczas jednym z ważniejszych punktów imprezy było wystąpienie szefa Microsoftu.

Steve Ballmer określił miniony rok jak trudny jednak jego zdaniem korporacja poradziła sobie świetnie w trudnych czasach. Ballmer chwalił się entuzjastycznym przyjęciem Windows 7, dobrą sprzedażą konsoli Xbox oraz rosnącym zasięgiem wyszukiwarki Bing. Wyszukiwarka Bing w ciągu kilku miesięcy zyskała 11 milionów użytkowników. Microsoft zamierza stale ulepszać swoją usługę wyszukiwania, a aktualizacje i nowe funkcje mają pojawiać się regularnie. Szef Microsoftu przypomniał, że odświeżona usługa Bing Maps działa znacznie płynniej dzięki zastosowaniu technologii Silverlight. Ponadto Bing pozwala budować trójwymiarowe zdjęcia dzięki Photosynth. Dzięki współpracy z HP już wkrótce Bing stanie się domyślną wyszukiwarką na nowych komputerach sprzedawanych przez HP w 42 krajach świata.

Ballmer przypomniał również o kooperacji z przemysłem motoryzacyjnym – w samochodach Ford oraz Kia znaleźć można rozwiązania zaprojektowane przez Microsoft. Pojazdy Kia wyposażone w platformę Windows Embedded Auto pojawią się już w trzecim kwartale 2010. Szef Microsoftu przypomniał również o premierze odtwarzacza ZuneHD, nieznaczna część wystąpienia dotyczyła systemów mobilnych.

Microsoft jest bardzo zadowolony ze sprzedaży Windows 7. Najnowszy system operacyjny jest zdecydowanie najlepiej sprzedającym się OS’em w historii koncernu. Według raportu NPD w “czarny piątek” (27 listopada 2009) odnotowano 33% wzrost sprzedaży komputerów PC z Windows niż przed rokiem (dane dotyczą USA). Najnowsze badania przeprowadzone wśród użytkowników Windows 7 wykazały 94% poziom zadowolenia. Partnerzy Microsoftu opublikowali ponad 800 000 aplikacji wykorzystujących nowe funkcje systemu. Podczas wystąpienia zaprezentowano szereg komputerów i urządzeń pracujących pod kontrolą Siódemki.

Project Natal, Źródło: Microsoft

Ważną nowością w 2010 roku będzie pakiet Office 2010. Ballmer wymienił zalety oprogramowania biurowego które pozwala na pracę sieciową dzięki Web Office Apps. Znaczna część prezentacji poświęcona została również Xbox 360. Przedstawione zostały nowości jakie czekają graczy w najbliższych miesiącach oraz omówiono głośno zapowiadany Project Natal. Technologia Microsoftu ma zrewolucjonizować rynek kontrolerów do gier i rozrywki. Gesty i ruchy użytkownika będą przenoszone do wirtualnego świata gier. Project Natal ma być dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku – realny termin to Święta Bożego Narodzenia.

Steve Ballmer prezentuje tablet, Źródło: Microsoft

Głośnym echem w świecie IT odbiła się prezentacja tabletów. Steve Ballmer z dumą prezentował prototypowe urządzenia Hewlett-Packard wyposażone w oprogramowanie Windows. Na razie brak szczegółów na temat parametrów urządzenia jednak widać, że gigant z Redmond celuje w ten sam rynek co Apple. Być może Microsoftowi uda się wyprzedzić firmę Cupertino i tablet z Windowsem na pokładzie pojawi się wcześniej. Tablety zaprezentowane na CES 2010 mają wejść na rynek już za kilka miesięcy.

Źródło: Microsoft

4 thoughts on “Nowości Microsoftu na CES 2010

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *