Nowy Office również dla Windows Phone

W momencie premiery mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone, Microsoft bardzo często powtarzał, że obecność aplikacji Office jest jedną z jego mocnych stron. W obecnym wydaniu posiada ona jednak wiele ograniczeń, czyniąc z niej pewien rodzaj bardziej zaawansowanego notatnika. Po zapowiedzeniu nowej, desktopowej wersji pakietu Office, Microsoft zdecydował się również na zaprezentowanie nowości, które pojawią się w jego mobilnym wydaniu.

Windows Phone 8 to kolejna odsłona mobilnego systemu operacyjnego firmy Microsoft, zapowiedziana na jesień bieżącego roku. Zostanie z nią zintegrowana nowa wersja mobilnego Office’a, która ma wprowadzić ze sobą kilka nowości.

Przede wszystkim pojawić ma się nowy interfejs aplikacji, który ma być teraz bardziej nowoczesny i lepiej dopasowany do standardów wykorzystywanych w innych programach pisanych na platformę Windows Phone. Ponadto, wszystkie ustawienia aplikacji mają być synchronizowane z chmurą internetową, co zostanie docenione w szczególności przez te osoby, które posiadają kilka urządzeń z mobilnym Windowsem. W Office 2013 dla Windows Phone zaimplementowana zostanie również funkcja wznawiania lektury dokumentów.

Nowa wersja mobilnego Office’a pojawi się na jesień na urządzeniach działających pod kontrolą Windows Phone 8. W chwili obecnej nie wiadomo czy zostanie on udostępniony również osobom z Windowsem 7.8.

Źródło: Office Next

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *