Oblicza Piractwa – nowa kampania Microsoftu

Microsoft poinformował o uruchomieniu nowego projektu który powstał w celu walki z nielegalnym oprogramowaniem. Kampania “Faces of Piracy – Oblicza Piractwa”, powstała w odpowiedzi na sygnały ze strony konsumentów.

W ciągu ostatniego miesiąca, zarówno na polskich jak i zagranicznych aukcjach internetowych odnotowano pojawienie się dużej liczby wysokiej jakości podróbek Windows 7 Ultimate w wersji pudełkowej. Przyciągając kupujących atrakcyjnie niską ceną, piraci sprzedają anglojęzyczną wersję produktu nie informując o prawdziwym jego pochodzeniu.

Wypowiedzi, korespondencje użytkowników stały się bazą do powstania kampanii “Oblicza Piractwa”, na ich podstawie opracowano także cele programu. Dzięki temu cały projekt jest w pełni dostosowany do potrzeb konsumenta.

“Działania skierowane przeciwko nielegalnemu oprogramowaniu, przyczyniły się do spadku skali piractwa w ciągu ubiegłego roku o 2 punkty procentowe” – powiedział Krzysztof Janiszewski, z departamentu ochrony własności intelektualnej Microsoft – “Nie spoczywamy jednak na laurach. Zwracamy szczególną uwagę na wypowiedzi i opinie naszych klientów, a kiedy pojawia się taka potrzeba – zaczynamy aktywniej działać. Tak właśnie powstała kampania Oblicza Piractwa.” – dodaje Krzysztof Janiszewski.

Kampania jest skierowana przede wszystkim do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które nie posiadają czuwających nad systemem informatycznym pracowników IT. Informacje zawarte na stronie: www.microsoft.com/poland/obliczapiractwa, nie tylko zwracają uwagę na zagrożenia związane z nabyciem i używaniem nielegalnego oprogramowania, ostrzegają użytkowników w jaki sposób mogą bezwiednie stać się ofiarami przestępstwa, ale także edukują w zakresie możliwości ochrony przed nabywaniem pirackich produktów. Twórcy kampanii zachęcają również konsumentów do wymiany własnych doświadczeń z nielegalnym oprogramowaniem.

Ponadto, każdy, kto podejrzewa, że mógł stać się ofiarą pirackiego artykułu, może zgłosić swoje wątpliwości dotyczące legalności oprogramowania na adres: piratnie@microsoft.com Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , bądź też skorzystać z pomocy strony, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat sposobu rozpoznawania nielegalnych produktów.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *