Obsługa klawiatury i myszki na Xbox One – idea nadal aktualna?

Xbox One

W lipcu ubiegłego roku Phil Spencer, szef sekcji Xboksa w Microsofcie, poinformował, że jego zespół pracuje nad implementacją w konsoli klawiatury i myszki. Funkcja miała się pojawić stosunkowo szybko.

Rok później powracamy do tematu. W jednym z wywiadów Spencer wyjaśnił, że deweloperzy nie porzucili tego zadania. Potrzebują jednak kilku dodatkowych miesięcy, by wszystko dograć.

Pracownik Microsoftu był wyjątkowo szczery i przyznał, że klawiatura już działa, natomiast problemy występują w przypadku myszki. Z tego też względu Spencer nie wyznacza dokładnej daty implementacji tej funkcji.

Po co na konsoli peryferia charakterystyczne dla komputerów? Xbox One i Windows 10 integrują się coraz bardziej. Część gier wchodzących w skład programu Xbox Play Anywhere będzie można uruchamiać na obydwu platformach, a zakup tytułu na jednej z nich sprawi, że zostanie on przypisany do obu.

Obsługa klawiatury i myszki może być również zachętą dla deweloperów do wydawania nieco bardziej skomplikowanych gier, w które nie można komfortowo grać przy pomocy gamepada.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *