Obsługa myszki w Xbox One coraz bliżej

xbox one - klawiatura, myszka

W najbliższej testowej wersji systemu dla konsoli Xbox One może pojawić się obsługa myszki. Informacje tego typu przekazuje serwis Windows Central, powołując się na własne źródła.

Ustawienia myszki miałyby się pojawić w zakładce związanej z Kinectem. Początkowo użytkownicy będą mogli tam dostosować wyłącznie prędkość wskaźnika.

Myszka będzie obsługiwana przez wszystkie gry i aplikacje, które wdrożą wsparcie dla nowego API. Obecnie tego typu funkcję zaimplementowano wyłącznie w Minecrafcie, jednak w przyszłości do listy z pewnością dołączą kolejne produkcje.

Xbox One myszka
Zrzut ekranu nadchodzącej wersji systemu Xbox One

Microsoft wyjaśnia, że nie będzie zmuszać deweloperów do implementacji obsługi myszki w swoich grach. Osoby, które będą korzystać z gamepada, nie będą natomiast musiały rywalizować w trybach sieciowych z posiadaczami myszek.

Taka opcja będzie jednak możliwa, szczególnie że część gier na Xbox One pozwala na rozgrywkę z osobami grającymi na PC. Już niedługo taka funkcja zadebiutuje m.in. w Halo Wars 2. W takim przypadku obsługa myszki zniweluje przewagę pecetowców.

Najnowsza wersja testowa systemu Xbox One powinna zadebiutować na serwerach już niedługo. A wtedy obsługa myszki na konsoli najprawdopodobniej stanie się faktem.

Źródło: Windows Central, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *