Obsługa smartfona bez dotykania ekranu (wideo)

Obsługa smartfona bez dotykania ekranu

3D Touch to jedna z najnowszych technologii, która usprawnia korzystanie z ekranu dotykowego dzięki zastosowaniu pomiaru siły nacisku palca na wyświetlacz. Microsoft idzie o krok dalej, pracując nad rozwiązaniem, które rozpoznaje gest użytkownika jeszcze przed dotknięciem ekranu.

Technologia zaprezentowana przez Microsoft Research potrafi rozpoznawać palec znajdujący się w powietrzu. W związku z tym użytkownik otrzymuje dodatkowe możliwości interakcji z ekranem.

Jako przykład podano prototypowy odtwarzacz wideo, który podczas seansu nie wyświetla żadnych przycisków. Jeżeli jednak ręka użytkownika zbliży się do ekranu, automatycznie ujawnione zostaną funkcje kontroli wideo.

Technologia rozpoznaje również, w jaki sposób trzymany jest telefon. Gdy użytkownik robi to jedną ręką, przyciski są wyświetlane w dogodnym miejscu, by można je było dosięgnąć np. kciukiem. Po dodaniu drugiej ręki ilość opcji wzrasta.

Microsoft usprawnił również czytanie tekstu. Przesuwanie w dół i w górę odbywa się w powietrzu, natomiast dotknięcie ekranu sprawi, że użytkownik automatycznie zaznaczy część tekstu. Łatwiejsze jest też kopiowanie.

Poszczególne zastosowania technologii zostały zaprezentowane na materiale wideo poniżej.

Źródło: YouTube via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *