Office 2010 już w czerwcu

Serwis Neowin donosi, że najnowszy pakiet biurowy Microsoft Office 2010 zadebiutuje w czerwcu. Oprogramowanie trafi do sprzedaży w sześciu edycjach i będzie dostępne w wersji Full oraz Upgrade.

Użytkownicy dostaną do dyspozycji edycje Starter, Home and Student, Home and Business, Standard, Professional i Professional Plus. Ta ostatnia nie jest skierowana do szerszego grona odbiorców bowiem Microsoft przygotował ją specjalnie dla firm posiadających umowy licencjonowania grupowego. Po raz pierwszy na rynek trafi darmowa odmiana pakietu – Office 2010 Starter. Znajdziemy w niej podstawowe edycje aplikacji Microsoft Word i Excel. Niestety koncern nie zamierza udostępnić pakietu wszystkim zainteresowanym. Oprogramowanie trafi wyłącznie na nowe komputery z systemem Windows i będzie wyświetlało reklamy.

Warto również wspomnieć, że Microsoft Office 2010 będzie pierwszym pakietem przygotowanym dla platformy 64-bitowej. Pakiet będzie kompatybilny z Windows XP, Vista oraz 7. Również w czerwcu na rynek trafi kolejna edycja Office for Mac.

Microsoft rozpoczął już otwarte testy oprogramowania które ma trafić na rynek za nieco ponad pół roku. Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z wersji beta Office 2010 Professional Plus. Jest ona w pełni funkcjonalna i pozostanie aktywna do października 2010.

Źródło: Instalki.pl

1 thoughts on “Office 2010 już w czerwcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *