Opera Mini na Windows Phone już dostępna

Jakiś czas temu Opera Mini stała się domyślną przeglądarką w telefonach Nokii z serii Asha, 30+ oraz 40. To jednak nie koniec przygody z Microsoftem, bowiem dzisiaj firma poinformowała, że uruchamia wersję beta swojej przeglądarki dla systemu Windows Phone.

“Wiemy, że zajęło nam to trochę czasu, ale wersja testowa jest już dostępna” – czytamy na oficjalnej stronie Opery. Przeglądarkę Opera Mini na system Windows Phone można już testować, jednak przedtem należy wyrazić chęć uczestnictwa w becie na tej stronie.

Twórcy obiecują oczywiście, że będą słuchać sugestii użytkowników i naprawiać napotkane błędy, aby Opera Mini stała się najlepszą przeglądarką na platformie Windows Phone. Ciekawe, co na to Microsoft ze swoim Internet Explorerem.

Niestety aktualnie nie wiemy, w jaki sposób przyznawany będzie dostęp do bety oraz kiedy zadebiutuje pełna wersja przeglądarki.

Opera Mini posiada już ponad 100 milionów użytkowników na platformie Android. Z pewnością obecność w systemie Windows Phone sprawi, że liczba ta znacząco się powiększy.

Źródło: Opera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *