Opera rozważa przygotowanie przeglądarki pod Windows 8 Metro

Od kiedy wydano Windows 8 Consumer Preview, wydawcy przeglądarek internetowych informują o pracach nad wersjami, które nie tylko działają na Windows 8, ale także obsługują nowy interfejs Metro. Mozilla rozpoczęła już proces tworzenia Firefoksa dla Metro, a Google potwierdził zamiary utworzenia Chrome dla systemu Windows 8 z interfejsem Metro.

Kolejną popularną przeglądarką, która może otrzymać wsparcie dla Metro jest Opera. Do tej pory zespół ds. rozwoju przeglądarki w Opera Software nie określił się jeszcze, czy warto stworzyć wersję specjalnie dla Metro UI w Windows 8. Magazyn Neowin skontaktował się wczoraj z przedstawicielami Opera i otrzymał odpowiedź od Arnstein Teigene, menedżera produktu desktopowej wersji Opera.

W mailu Teigene napisał: “Niestety, nie możemy podać jeszcze żadnych szczegółów, poza tym, że badamy nowy system Windows 8. Nowy system i interefejs Metro oferują interesującą platformę i wiemy, użytkownicy będą chcieli uruchomić Operę w jej ramach.”

Chociaż nie jest to oficjalne potwierdzenie wydania Opery dla Metro w przyszłości, wygląda na to, że wydawcy Opery zdają sobie sprawę z oczekiwań swoich klientów. Pytanie, czy warto utworzyć odrębną wersję Opery właśnie dla nich.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *