Oszczędzaj energię z Internet Explorer

Przeprowadzono serię testów na czterech głównych przeglądarkach, zgodnie z którą okazuje się, iż to Internet Explorer w wersji 10 oraz 9 zapewnia najdłuższą żywotność baterii. Okazało się, że konkurencję przegrał Google Chrome z wydajnością zużycia baterii ponad 20% gorszą niż u zwycięzcy.

Testy zostały przeprowadzone przez Cipriana Adriana Rusena z 7tutorials, który korzystał w testach z liczący sobie dwa i pół roku laptop HP Pavilion dv7 2185dx. Laptop został wyposażony w procesor Intel Core2 Quad Q9000, 2,00 GHz, miał 6 GB pamięci RAM DDR2 oraz ATI Mobility Radeon HD 4650. Już ze względu na wiek laptopa, Rusen utworzył środowisko dalekie od optymalnego wykorzystania możliwości baterii.

W testach brały udział: Internet Explorer 9, Internet Explorer 10 beta (zawarty w Windows 8 Consumer Preview), Google Chrome 18, Mozilla Firefox 11 i Opera 11.62, bez żadnych zainstalowanych dodatków. Wykorzystano nowo instalowany system Windows 7, z najnowszymi aktualizacjami systemu (z wyjątkiem Internet Explorera 10, który jest dostępny tylko z Windows 8). Do porównania wykorzystano test baterii Peacekeeper. Każdy test został wykonany trzykrotnie, a wyniki zostały wyciągnięte jako średnia z trzech prób.

browser test

W opinii Rusena, Internet Explorer 9 lub 10 to najlepszy wybór, gdy najbardziej liczy się żywotność baterii. Jeśli jednak zależy nam na szybkiej i sprawnej pracy przeglądarki, która na dodatek oszczędzi baterie w naszym sprzęcie, najlepszym wyborem jest Opera.

Źródło: Neowin

1 thoughts on “Oszczędzaj energię z Internet Explorer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *