Patch Tuesday: Windows 10 otrzymuje cztery łatki bezpieczeństwa

W ramach Patch Tuesday Microsoft łata nie tylko obecne systemy operacyjne, ale również te, które znajdują się w fazie testowej. Mowa oczywiście o Windows 10, czyli najnowszym systemie giganta z Redmond. Użytkownicy Dziesiątki otrzymali aż cztery łatki, które rozwiązują wszystkie znane problemy.

Łatki są związane między innymi z Internet Explorerem. Microsoft usunął lukę, która pozwalała na zdalne wykonanie kodu po przejściu na specjalnie spreparowaną stronę internetową. Usunięto również problem ze specjalnie spreparowanymi plikami DLL, które po uruchomieniu mogły umożliwić atak na komputer użytkownika. Jedna z łatek dotyczy także Flash Playera, który jest stałym gościem comiesięcznych aktualizacji. Ostatnia aktualizacja jest związana z narzędziem Malicious Software Removal Tool.

Powyższe łatki zostały udostępnione także dla starszych systemów operacyjnych. Użytkownicy Windows 10 powinni się upewnić, czy aktualizacja została już zainstalowana. Najczęściej odbywa się to automatycznie poprzez usługę Windows Update.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Microsoft zamierza częściej wydawać aktualizacje na Windows 10. Mowa tu o plikach, które wprowadzają nowe funkcje i możliwości do systemu. Kwestie bezpieczeństwa będą łatane standardowo – raz na miesiąc.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *