Patent Microsoftu na modularny komputer

O modularnych pecetach zrobiło się głośno dwa lata temu. Wtedy bowiem zaprezentowano pierwsze urządzenia tego typu. Jaka jest ich przewaga nad klasycznym PC? Użytkownik może wymieniać podzespoły, dokupując po prostu kolejne części. Nie musi się martwić o kompatybilność czy sposób montażu. W tym przypadku elementy są wymieniane jak klocki Lego.

Jak się okazuje, podobnym rozwiązaniem zainteresowany jest Microsoft. Gigant złożył w ubiegłym roku wniosek patentowy o rejestrację modularnego PC. Urząd patentowy przyznał go w poprzednim tygodniu.

Z opisu patentu dowiadujemy się, iż jest to urządzenie wyposażone w specjalne moduły. Użytkownik może je wymieniać, kupując nowe. W rozwiązaniu tym odpada trudny montaż – część należy wyciągnąć, a następnie wsadzić kolejną.

Wśród elementów, które można wymienić, wymienia się baterię, procesor, kartę graficzną, pamięć RAM, dysk, głośniki i kartę Wi-Fi. Wyświetlacz będzie przytwierdzony na stałe do konstrukcji. Elementy będą mocowane za pomocą systemu magnetycznego.

Wszystko wskazuje na to, że opatentowane przez Microsoft urządzenie to nic innego, jak komputer All-in-One, w którym można wymieniać poszczególne podzespoły. Elementem statycznym będzie natomiast ekran.

Patent Microsoftu
Patent Microsoftu

Oczywiście należy mieć na uwadze, że jest to wyłącznie patent. Nie oznacza to, że Microsoft ma w planach takie urządzenie. Być może gigant chciał się po prostu zabezpieczyć na przyszłość.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *