PEGI EXPRESS w grach na Windows Phone

PEGI Express, nowy proces klasyfikacji zaprojektowany specjalnie pod kątem platform mobilnych, jest już dostępny dla twórców gier działających na platformie Windows Phone. Nowy, prosty proces klasyfikacji został stworzony z myślą o deweloperach i wydawcach gier mobilnych.

PEGI to organizacja odpowiedzialna za klasyfikowanie treści w grach mobilnych, pozwalające rodzicom na podejmowanie racjonalnych decyzji o zakupie bezpiecznych, sprawdzonych gier. Gry Windows Phone ocenione w procesie PEGI Express używają teraz tego samego zbioru etykiet wiekowych, co istniejące gry na konsole i komputery PC, przez co konsumenci będą mogli je łatwo rozpoznać i ocenić. PEGI Express nie jest nowym systemem klasyfikacji – wykorzystuje te same kryteria, co w przypadku gier konsolowych – lecz nowym procesem, opracowanym z myślą o szybko rosnącej liczbie gier mobilnych.

Proces PEGI Express zaprojektowano tak, aby umożliwiał wystawianie nawet bardzo dużej liczby ocen i skracał czas klasyfikowania gier zgodnie z elastycznością, jaką cechuje model cyfrowej dystrybucji. Proces używa systemu kontroli popremierowej do weryfikowania klasyfikacji gier. Cyfrowy charakter gier pozwala na łatwe i błyskawiczne wprowadzanie poprawek, kiedy okaże się to konieczne. Opłaty za kontrolę ponosi Windows Phone, co sprawia, że jest to ekonomiczne i efektywne rozwiązanie dla deweloperów gier.

Deweloperzy zyskają dostęp do narzędzia PEGI Express bezpośrednio z poziomu platformy Windows Phone w ramach procesu akceptowania aplikacji. Zgłaszanie gry trwa bardzo krótko: gry niezawierające treści, które mogą być nieodpowiednie dla dzieci w pewnym wieku, są klasyfikowane natychmiast. Dopiero w miarę wzrostu ilości i różnorodności potencjalnie nieodpowiedniej treści, deweloper musi odpowiedzieć na więcej pytań weryfikujących.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *