Prace nad pierwszą aktualizacją Windows Phone 8.1

Posiadacze smartfonów z kafelkowym systemem wciąż czekają na aktualizację Windows Phone 8.1, tymczasem Microsoft pracuje w pocie czoła nad pierwszą dużą łatką, oznaczoną jako GDR 1. Co więcej – może się ona pojawić w przeciągu najbliższych tygodni.

Windows Phone 8.1 jest obecnie dostępny wyłącznie na nowych urządzeniach. Starsze smartfony z kafelkowym systemem nie otrzymały jeszcze aktualizacji – ma to nastąpić w przeciągu najbliższych tygodni. Gigant z Redmond nie czeka jednak na opinie użytkowników i w pocie czoła pracuje nad pierwszą łatką.

GDR 1 nie wprowadzi tylu nowości, co Windows Phone 8.1. Warto jednak odnotować natywną obsługę folderów – dotychczas było to możliwe wyłącznie za pośrednictwem zewnętrznych aplikacji.

Aktualizacja jest już w końcowej fazie i niedługo otrzyma status RTM – prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu. Jako pierwsi przetestują ją posiadacze wersji deweloperskich Windows Phone 8.1.

Sytuacja ta wskazuje, że Microsoft dba o swój system operacyjny, wypuszczając mniejsze, ale bardziej regularne aktualizacje. Pod tym względem gigant z Redmond może nadrobić straty do konkurencji w postaci Androida.

Źródło: Neowin, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *