Pierwsze informacje o sprzedaży konsol Xbox One i PS4 w preorderze

W ubiegłym tygodniu Microsoft i Sony oficjalnie wystartowali z preorderami konsol Xbox One oraz PlayStation 4. Wydawać by się mogło, że pomimo krytykowanej polityki Microsoftu, Xbox One cieszyć się będzie mniejszym zainteresowaniem. Nic bardziej mylnego, co już po pierwszym dniu od rozpoczęcia zamówień ogłosił Amazon. Po ponad tygodniu poznaliśmy więcej informacji odnośnie sprzedaży obu platform.

Serwis Neowin poinformował, że w historii sklepu Amazon nie było dotychczas tak dużego zainteresowania produktem w czasie trwania preorderu. Tym samym PS4 oraz XO przebiły popularnością Czarny Piątek (Black Friday) z 2012 roku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych mają miejsce obniżki wszelkiego rodzaju sprzętu. Już teraz obie konsole cieszą się większą popularnością niż Nintendo Wii U. Jak zatem wyglądają dokładne statystyki sprzedaży?

W tym aspekcie Amazon nie chciał zdradzać dokładnych danych. Wiadomo jednak, że od startu preorderów, zarówno XO jak i PS4 sprzedawały się w ilości ponad 2500 sztuk na minutę. Wynik jak widać imponujący, biorąc pod uwagę zaledwie pierwszy tydzień. Już teraz Sony obawia się, że w dniu premiery nie zdąży wypuścić na rynek wystarczającej liczby konsol, co może w niektórych punktach sprzedaży doprowadzić do celowego zawyżania ceny. Bez wątpienia nadchodząca generacja konsol może przynieść jeszcze większą ilość miłośników tej formy rozrywki.

Źródło: Neowin, Amazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *